Kütteseadme eluiga sõltub suuresti sellest, kui hästi te seda hooldada. Õige hooldus ja regulaarne kontroll tagavad teie kütteseadme pikaajalise töökindluse, energiatõhususe ja turvalisuse. Selles artiklis jagame tähtsamaid nõuandeid, kuidas oma kütteseadme eluiga pikendada ja vältida kulukaid remonditöid.
Regulaarne puhastamine
Kõikide küttesüsteemide puhul on puhastamine üks kõige olulisemaid hooldusi. Tolm, mustus ja jäägid võivad põhjustada süsteemi ülekuumenemist, vähendada efektiivsust ja lõpuks põhjustada süsteemi rikke.
Puuküttega ahjude ja kaminate puhul on oluline eemaldada tuhk regulaarselt ning kontrollida ja puhastada korstnat vähemalt kord aastas. Gaasikatelde puhul tuleks põletid hoida puhtana ning pelletkatlad vajavad regulaarset tuhaeemaldust ja filtrite puhastamist.
Professionaalne hooldus
Kuigi paljusid hooldustöid saate teha ise, on soovitatav lasta kütteseadmeid kontrollida professionaalil vähemalt kord aastas, soovitavalt enne kütteperioodi algust. Spetsialistid suudavad tuvastada potentsiaalseid probleeme, mida te ise ei pruugi märgata, ning teha ennetavaid hooldustöid.
Õiged küttematerjalid
Kasutage alati seadme jaoks sobivaid kütuseid. Puuküttel ahjude puhul kasutage kuiva puitu (niiskusesisaldus alla 20%), gaasikatlad vajavad puhast gaasi ja pelletkatlad kvaliteetseid pelleteid. Vale kütuse kasutamine võib kahjustada seadet ja vähendada selle efektiivsust.
Õige kasutamine
Lugege ja järgige alati tootja kasutusjuhendit. Ärge koormake seadet üle, vältige sagedast sisse-välja lülitamist lühikese aja jooksul ja hoidke ümbritsev ala puhas ja vaba takistustest.
Veesoojendite katlakivi eemaldamine
Kui teil on veega töötav küttesüsteem, kontrollige regulaarselt katlakivi kogunemist. Katlakivi vähendab süsteemi efektiivsust ja võib põhjustada ülekuumenemist. Katlakivi eemaldamiseks on saadaval erinevad lahused ja meetodid, olenevalt teie süsteemi tüübist.
Järgides neid lihtsaid, kuid olulisi nõuandeid, saate tagada oma kütteseadme pika eluea ja efektiivse töö. Ärge unustage regulaarselt kontrollida oma kütteseadet ja võtta ühendust spetsialistiga, kui märkate midagi ebatavalist.